Plastinė chirurgija Klaipėdos universitetinė ligoninėje

Pirmosios plastinės operacijos Vakarų Lietuvoje atliktos Klaipėdos universitetinėje ligoninėje 1993 metais.
Padidėjus pacientų srautui, populiarėjant grožio operacijoms, 2004m. Klaipėdos universitetinėje ligoninėje įsteigtas pirmasis Vakarų Lietuvoje 15 lovų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyrius. Skyriuje dirba trys plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojai Marija Kukanova, Marija Sakalauskaitė, skyriui vadovauja gyd. Gintaras Gelžinis. Skyriuje atliekamos visos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos operacijos, taip pat teikiamos ir dienos chirurgijos paslaugos, teikiamos tiek ambulatorinės konsultacijos, tiek gydomi bei operuojami pacientai, ęsant reikalui atliekami radiologiniai bei laboratoriniai tyrimai. Visi skyriaus gydytojai yra stažavęsi savo specialybės srityje daugelyje Europos ir kt.šalių universitetinėse ligoninėse, dalyvauja Lietuvos Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugijos veikloje, yra tarptautinių draugijų nariai.
Ženklią vietą skyriaus veikloje užima estetinė chirurgija. Populiariausios yra krūtų operacijos (didinimas, mažinimas, "pakėlimas", įtrauktų spenelių korekcija).
Dažnai pacientai pageidauja paodės riebalų atsiurbimo, sudribusios pilvo sienos plastikos.
Vasarą padaugėja atlėpusių ausų korekcijų, prakaitavimo mažinimo procedūrų.
Visada populiari vokų plastika, odos raukšlių korekcija užpildais, botulino injekcijos, veido ir kaklo patempimo operacijos, odos atjauninimo procedūros Hialurono rugšties injekcijomis, nosies plastika.
Didelę dalį skyriaus darbo sudaro rekonstrukcinė chirurgija dėl onkologinių susirgimų. Skyrius – vienas stambiausių odos-minkštųjų audinių patologijos gydymo centrų Lietuvoje. Kasmet dėl odos-paodės darinių operuojama 1,5 tūkstančio pacientų, kurie atvysta gydytis iš visos Lietuvos, dažniausiai iš Klaipėdos, Telšių, Plungės, Šilutės raj., Tauragės, Mažeikių rajonų. Pastebėjome išaugusį srautą pacientų ir iš užsienio, vakarų Europos šalių.
Per metus operuojama arti 500 pacientų, sergančių odos vėžiu. Pastebėjome 50% padidėjsį operuotų dėl vienos pyktybiškiausių ligų – odos melanomos – pacientų skaičių. Tai siejama su ligos padažnėjimu, piktnaudžiavimu saule, bei pagerėjusia ligos diagnostika. Ligoninėje įdiegta skaitmeninė siaskopija – tai auksinis standartas odos melanomos diagnostikai. Įsteigus krūtų chirurgijos poskyrį, kiekvieną mėnesį atliekamos krūtų atstatymo operacijos (dažnai vienmomentinės operacijos- krūtis atkuriama iš karto po jos pašalinimo).
Dažnos operacijos dėl randų: tiek estetinės, tiek dėl funkcinių sutrikimų. Neseniai ligoninė įsigijo šiuolaikišką CO2 lazerį – tai leidžia dar labiau pegerinti gydymo kokybę, išplėsti estetines paslaugas.
Pacientai visada laukiami Klaipėdos universitetinės ligoninės Dienos, Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriuje.

Skyriuje atliekamos operacijos, procedūros:

Estetinė chirurgija Odos ir minkštųjų audinių gerybiniai ir piktybiniai augliai Krūtinės ir liemens plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija Galvos ir kaklo plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija Nudegimų chirurgija, randų gydymas Rankos plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija

Pastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacijos:

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė, 3 korpusas
IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA TELEFONU (ambulatorijos registratūra):
8-46 396 523, 8-46 396 568, 8-46 396 594, 8-46 396 684
Registracija internetu (jei sistemoje nematote gydytojo pavardės, jo talonai yra pasibaigę. Prašome bandyti vėliau)
Konsultacija su gydytojo siuntimu nemokama, dauguma patologijų apmokamos ligonių kasos

Gydytojas, skyriaus vedėjas G. Gelžinis: 12.00 – 13.00 val
Gydytoja M. Kukanova: 08.30 – 09.45 val
Gydytoja M.Sakalauskaitė: 10.00 - 11.00 val

KONTAKTAI:

VšĮ Klaipėdos universitetine ligoninė
Dienos, PLASTINĖS IR REKONSTRUKCINĖS CHIRURGIJOS SKYRIUS
Liepojos g. 49, LT-92288, Klaipėda
www.kul.lt
Skyriaus tel. (8-46) 396649

Plastinės chirurgijos skyrius

Marija SAKALAUSKAITĖ
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
Licencijos Nr MPL – 15261
Mob.tel 8 68404122
El.paštas: sakalauskaite.marija@gmail.com
www.plastinechirurgija.net
Marija KUKANOVA
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja
Licencijos Nr. 12366
Mob. tel. 8 699 939 46
El. paštas: kukanova@takas.lt
www.kukanova.lt
Gintaras GELŽINIS
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas
Skyriaus vedėjas
Licencijos Nr, MPL-08044
Mob. tel. 8 699 299 12
El. paštas: ggelzinis@gmail.com
www.ggelzinis.lt